Porażka Clippers z Suns podważa nadzieje na mistrzostwo NBA

Kawhi Leonard i Paul George weszli do pomocy przed niedzielnym wieczorem na arenie Crypto.com, jeden niezłomny, drugi zaraz przemówi. Gwiazdy Clippers zostały poproszone o przemówienie do publiczności przed pierwszym meczem drużyny, a George wyraził się krótko, gdy Leonard skinął głową.
Jak widać przez całą niedzielę, Clippers z trudem dotrzymywali kroku Phoenixowi, który przegrał 112–95, a w drugim meczu Clippers musieli odpowiedzieć na kilka pytań, zanim zaczęli marzyć o mistrzostwie.
Chociaż Reggie Jackson rozpoczął swój trzeci mecz z rzędu, John Wall rozpoczął trzecią kwartę od miejsca wyjściowego, a Wall niemal dorównał Jacksonowi w minutach.
Paul George zakończył mecz z 40 punktami bez Kawhiego Leonarda i Johna Walla, a Clippers opóźnili swój kulminacyjny moment w końcówce meczu, wygrywając z Sacramento Kings.
Jak Clippers równoważą wykorzystanie swojego środkowego Ivicy Zubaca z częstotliwością zastępowania go mniejszym składem? Używając tradycyjnych dużych krążków przez cały mecz, Phoenix dusił Clippers, zdobywając zbiórki w pierwszej połowie i objęli 20-punktowe prowadzenie, a ich starter Deandre Ayton raz skutecznie wyrwał piłkę Jacksonowi.
I co najważniejsze, czy jest to przykład szybkiego zmęczenia, czy też Clippers nie słuchają pozasezonowych wskazówek trenera Tyrone Liu, że pomimo całego swojego talentu nie dadzą z siebie wszystkiego, jeśli nie dadzą z siebie wszystkiego?
„Nie możesz tak rozpocząć meczu, zwłaszcza jeśli chcesz zacząć z defensywną mentalnością” – powiedział Liu. „Nie ma żadnego usprawiedliwienia, abyśmy grali jeden po drugim. Wszyscy grają jeden po drugim. Musimy stać się lepsi.
John Wall twierdzi, że czuje się dobrze fizycznie i dobrze gra „z wyjątkiem rzutów wolnych Shaqa”.
Clippers przegrali po słabej pierwszej połowie, a Phoenix szybko odrzucił wszystkie próby odbicia w drugiej połowie, a Devin Booker prowadził różnicą 35 punktów i 16 szans.
W ten sam sposób George skrytykował obronę – stwierdził, że obrona z piłką jest do niczego, a obrona bez piłki jest do niczego.
Leonard rozegrał swój drugi mecz w sezonie, w którym rozegrał 21 minut i zanotował 11 punktów, 6 zbiórek i 2 asysty, czyli 7 punktów blisko linii rzutów wolnych. Pewnej nocy po tym, jak George zdobył 40 punktów w 39 minut i pokonał Sacramento, zagrał 34 minuty i zdobył 16 punktów.
Jackson nie strzelił gola, w ciągu 24 minut spudłował pięć razy i miał dwie asysty. Wall zaczął się rozgrzewać na początku drugiej połowy, a Wall przejął rolę numer jeden w prowadzeniu piłki wraz z Georgem i Leonardem. Któregoś wieczoru najbardziej zauważalną zasługą Walla podczas zawieszenia broni w Sacramento była pomoc doradcy, którego zapewnił Normanowi Powellowi, gdy początkowy rozgrywający miał na początku sezonu 3 na 18 punktów, powiedział Liu przed rozpoczęciem.
„Norm nie był z siebie zadowolony, ale [Wall] rozmawiał z Normem i po prostu powiedział: «Graj dalej, graj dalej»” – powiedział Liu przed rozpoczęciem meczu.
„Jeśli strzelasz poprawnie i agresywnie, wszystko jest w porządku. Nie przegapisz każdego strzału”.
„Wiesz, Michael Jordan i ja nie oddajemy każdego strzału, wiesz?” – powiedział Lou Powell. „I jesteśmy najlepszą dwójką na świecie, więc musisz iść dalej, wiesz?”
Powell trafiał 4 z 9, postępując zgodnie z radą Liu, aby zachować agresywność, co czasami działało – położył się i przegapił łatwe przejście Leonarda do wsadów w trzeciej kwarcie – czasami nie – próbując wybić piłkę. Przekazano Zubakowi do uduszenia.
Lou nie musiał mówić Wallowi, żeby dalej naciskał. Clippers przegrywali 11:0 i nie zdobyli żadnego gola przez pierwsze trzy minuty meczu, a kiedy Wall wszedł na boisko w ciągu pierwszych ośmiu minut, Booker pokonał Clippers 14-10, jeszcze bardziej zwiększając przewagę Suns. .
Głębia Clippers pozwala im zdjąć Kawhi Leonarda z ławki rezerwowych i rozegrać dziesiątki kombinacji składów, koncentrując się jednocześnie na budowaniu pretendentów do tytułu.
Ściana zapewniła brakującą kolejkę. Jego pierwsze podanie było idealnym podaniem do George’a i wsadu. Jego pierwszym przełamaniem był atak na całe boisko, Wall próbował przełożyć piłkę do pasa i pomimo niepowodzenia wykazał się odwagą. Wall nie był idealny, trafił 1 z 5 rzutów wolnych, ale za to zdobył 17 punktów na 7 z 12 strzałów.
Leonard zagrał 7 minut w trzeciej kwarcie, kontynuując schemat swojego pierwszego meczu na ławce rezerwowych, gdzie dokonywał zmian w trzech częściach po około 7 minut każda – do końca pierwszej połowy, a następnie trzeciej. połowa. Zamknij minuty.
Prep Rally, poświęcony lekkoatletyce SoCal High School, przedstawia wyniki, historie i spojrzenie zza kulis na to, co sprawia, że ​​lekkoatletyka przygotowawcza jest tak popularna.
Andrew Grave jest autorem beatów Clippers dla „Los Angeles Times”. Dołączył do „The New York Times” po tym, jak zajmował się futbolem amerykańskim i lekkoatletyką na Uniwersytecie w Oregonie. Jest absolwentem Uniwersytetu w Oregonie i dorastał na wybrzeżu Oregonu.

Czas publikacji: 25 października 2022 r