Kawhi Leonard wchodzi z ławki w meczu przeciwko Los Angeles Clippers nad Lakers

LOS ANGELES — Po opuszczeniu całego poprzedniego sezonu Kawhi Leonard postanowił trochę poczekać z powrotem do Los Angeles Clippers, co uczyniło go bardzo oczekiwanym zawodnikiem.
Leonard, który dołączył do zespołu po raz pierwszy, zdecydował się nie zaczynać, mając nadzieję na maksymalne wykorzystanie swojego ograniczonego czasu gry. W końcu skończył, gdy Clippers ponownie pokonali Los Angeles Lakers. Leonard zdobył 14 punktów, w tym skoczek na 21 stóp na 52,3 sekundy przed końcem, po zwycięstwie 103-97 na Crypto.com Arena.
Clippers po raz ósmy z rzędu pokonali swoich rywali w podstawowym składzie, mimo że zawodnicy ich drużyny weszli na boisko dopiero o 6:25 drugiej kwarty i grali przez trzy minuty łącznie przez 21 minut.
„Minęło dużo czasu” – Leonard powiedział o swoim oczekiwaniu na mecz. „Ale w zeszłym roku czekałem na 82 mecze, więc nie spodziewałem się, że 15 minut będzie tak długie”.
W pierwszym meczu, po zerwaniu prawego więzadła krzyżowego przedniego w czwartym meczu drugiej rundy przeciwko Utah Jazz 14 czerwca 2021 roku, Leonard po raz pierwszy od gry w San Antonio Spurs w listopadzie 2013 roku siedzi na ławce rezerwowych.
Leonard powiedział, że po sprawdzeniu danych i przeprowadzeniu symulacji w praktyce zdecydował się nie rozpoczynać play-offów. Chcą zmaksymalizować jego minuty po powrocie, powalić go na parkiet i zakończyć mecz w fazach z największą liczbą punktów.
„Kiedy zaczynałem, siedziałem przez 35 minut w czasie rzeczywistym” – Leonard powiedział o rozpoczęciu gry i wciąż o tym, że jest w stanie ją ukończyć. „To jest za długie. Dlatego uważam, że to najlepszy scenariusz. Ale zobaczymy, jak się sprawy potoczą.”
Wreszcie Leonard wrócił na kort i nie tracił czasu. Pierwsze dwa strzały oddał, oba ze średniego dystansu, na którym często lubi grać.
„Pierwszy [Leonard] odbił się, pobiegł od wybrzeża do wybrzeża i uderzył w swój mały patentowy zanik” – powiedział 15-letni John Wall w swoim pierwszym meczu od 23 kwietnia 2021 r. Rzucił 7 z 7 i zdobył 15 punktów w 24 minuty . „Dla niego liczy się rytm i rytm.
„On jest jak maszyna, pracuje nad swoimi rzeczami i trzyma się tego, co chce. I w zasadzie traktuje to jako trening. Wygląda na to, że nie widzi nikogo przed sobą. To wszystko o nim. zniknięcie lub strzelanina”.
Leonardowi trafiają za trzy punkty bez rytmu, a on trafia 1 z 4 z gry. Wykonał jednak kilka kluczowych ruchów: pod koniec czwartej kwarty został zaatakowany przez LeBrona Jamesa i trafił skoczka na niecałą minutę przed końcem, po tym jak Lakers zmniejszyli 15-punktowe prowadzenie w drugiej połowie. bufor punktowy.
„Robiłem to już wcześniej” – powiedział Leonard, wchodząc z ławki. „Tak zacząłem swoją karierę. Oto jak podszedłem do tego mentalnie. Zachowuję się, jakbym miał kłopoty i gdy tylko podpisałem kontrakt w drugiej kwarcie, przyszedł czas na grę w koszykówkę.
Leonard przyznał, że być może nie rozegra w ten weekend przynajmniej jednego meczu jeden po drugim w Sacramento i u siebie z Phoenix.
„Musisz grać stopniowo minuta po minucie, aby wzmocnić więzadło krzyżowe przednie” – powiedział Leonard. „Kiedy zaczniesz grać w pierwsze 38-minutowe spotkanie, gra może łatwo osłabnąć, ale słucham lekarza.
Jeśli chodzi o to, jak długo planuje grać na ławce rezerwowych, Leonard stwierdził, że być może będzie musiał wydłużyć swoją liczbę minut do około 34,1 minut, jakie średnio osiągał w sezonie 2020–2021.
„Wszystko zależy od reakcji mojego kolana” – powiedział Leonard. „Zobaczymy, jak pójdzie jutro, a potem z biegiem czasu zacznę dodawać więcej minut i kiedy będę gotowy do gry przez 35 minut – myślę, że rozegrałem 33 minuty, kiedy jestem zdrowy – to mniej więcej z czasem zobaczysz, jak zacznę”.

Czas publikacji: 3 listopada 2022 r