„Musimy się z tym uporać”: Clippers przegrywają trzeci mecz z rzędu

Zanim w czwartkowy wieczór opuścili wyściełaną szatnię w Paycom Center, blask ich przedsezonowych wysiłków w walce o tytuł został chwilowo przyćmiony początkiem 2:3, gdy Clippers byli przekonani, że tydzień po rozpoczęciu sezonu nie wystarczy, aby zacząć panikować. .
Wszystko to i jeszcze więcej jest poddawane analizie po porażce 118-110 z Thunder, dwumeczową drużyną, która ma poprowadzić loterię draftu przyszłego lata.
Nie jest niczym niezwykłym, że obrońca Clippers, Norman Powell, słabo rozpoczyna sezon, ale zespół ma nadzieję, że uda mu się szybko odwrócić sytuację bez Kawhi Leonarda.
Clippers i ich weterani próbowali patrzeć daleko w przyszłość podczas serii trzech porażek z rzędu i przyznali, że status Kawhi Leonarda jest nadal nieznany, a Marcus Morris Sr nadal jest z dala od zespołu, opłakując stratę ukochanej osoby.
„Musimy to jak najszybciej upublicznić” – powiedział ochroniarz Reggie Jackson. „Myślę, że piękno tego, że się starzejemy i gramy przez wiele sezonów, polega na tym, że wiemy, że zostało nam dużo czasu, więc niekoniecznie wpadamy w panikę, ale desperacko musimy dać z siebie wszystko”.
George powiedział, że przez większość ostatnich czterech dni był przykuty do łóżka i praktycznie nie ćwiczył porannych treningów, a mimo to w 31 minut zdobył 10 punktów, 7 zbiórek i 3 asysty. Ma nadzieję, że jego najtrwalszy wkład będzie wynikał z wypowiadania się po fakcie i wyrażania kolegom z drużyny swoich obaw związanych z brakiem intensywności i skupienia treningów w zespole.
„To zdecydowanie priorytet w tej chwili” – powiedział George. „To nie jest pilna sprawa, ale potrzeba wyrobienia właściwych nawyków. Nie będziemy idealni, zawsze są rzeczy, które możemy robić lepiej każdego wieczoru, ale jeśli chodzi o to, od czego musimy zacząć. Nie można popełniać tych samych błędów dzień w dzień. Musimy zacząć budować zespół, jakim chcemy być, i zacząć go budować już teraz.
Następnie powiedział, że Clippers „powtarzają się” i popełniają te same błędy, pozwalając na zbyt wiele zbiórek w ataku (13, 21 dla Thunder), zbyt wiele asyst (20, 31) i zbyt wiele barier komunikacyjnych. „Pi zdecydowanie przekazał nam wiadomość” – powiedział Jackson, który zdobył 18 punktów i wyglądał najlepiej w tym sezonie. „Musimy nadal rozwijać dobre nawyki. Wiesz, że to maraton, ale nie możemy czekać zbyt długo, aby przywrócić statek na właściwe tory”.
W pierwszej połowie Clippers tracili 18 punktów, ale z Jacksonem, Johnem Wallem i Terensmanem na prowadzeniu, druga kwarta została wznowiona, zmniejszając różnicę i budując 7-punktową przewagę w trzeciej. Po raz pierwszy w tym sezonie wszyscy obrońcy współpracowali, gdy Norman Powell słabo rozpoczął mecz, rzucając Kenricha Williamsa, który zdobył 21 punktów trafiając 9 z 15 celnych strzałów.
Luke Kennard zdobył 10 punktów z ławki rezerwowych. Mann miał 6 punktów więcej niż on sam, a Wall 17. Clippers prowadzili Thunder różnicą 17 punktów w ciągu 11 minut Walla w pierwszej połowie. Wsady Walla w drugiej połowie były tak zaciekłe, że obserwujący mecz skaut NBA stwierdził, że wyglądało to jak „Old John Wall w Waszyngtonie”.
Potem, podobnie jak w przypadku ich obiecującego początku sezonu 2:0, wszystko rozpadło się w ciągu dwóch minut, w serii kolejnych posiadań, obejmujących faul w ataku, asystę, drugi faul w ataku, kolejne podanie, trzeci faul w ataku i ukończenie przepustki. . .
Głębia Clippers pozwala im zdjąć Kawhi Leonarda z ławki rezerwowych i rozegrać dziesiątki kombinacji składów, koncentrując się jednocześnie na budowaniu pretendentów do tytułu.
„Musimy grać mądrzej” – powiedział środkowy Ivica Zubac, który ma 18 zbiórek i 12 punktów. Musimy ograniczyć straty, poprawić zbiórki, malowanie i rotację w defensywie.
„Nie ma powodu, dla którego nie moglibyśmy tu przyjechać i wygrać tych meczów, niezależnie od tego, kto zostanie wyeliminowany z gry. Wydaje mi się, że wciąż jesteśmy daleko od tego, czego chcemy, ale to wciąż piąty mecz, dużo czasu.
Wall czuł, że zespół pokazał, na co go stać w praktyce, i kładł nacisk na to, co nazwał komunikacją defensywną. Ale w grze słowa znikają, gdy wskazuje się je palcem.
„Wciąż jest za wcześnie, jeszcze 2–3 godziny, ale musimy działać pilnie… Nigdy nie da się nas wyprzedzić” – powiedział Wall. „Kogokolwiek wystawimy na boisko, zawsze powinniśmy mieć szansę na zwycięstwo. Wierzę w to i nie sądzę, że nam się to udało”.
Kim są Clippers po pięciu meczach? „To znaczy, biorąc pod uwagę wszystko, co się dzieje, trudno jest coś zrozumieć” – powiedział trener Tyronne Liu. „Trudno to teraz zrozumieć”.
Prep Rally, poświęcony lekkoatletyce SoCal High School, przedstawia wyniki, historie i spojrzenie zza kulis na to, co sprawia, że ​​lekkoatletyka przygotowawcza jest tak popularna.
Andrew Grave jest autorem beatów Clippers dla „Los Angeles Times”. Dołączył do „The New York Times” po tym, jak zajmował się futbolem amerykańskim i lekkoatletyką na Uniwersytecie w Oregonie. Jest absolwentem Uniwersytetu w Oregonie i dorastał na wybrzeżu Oregonu.

Czas publikacji: 1 listopada 2022 r